Tasarım ve Belirsiz

 TASARIM

 Bu hayat bana ait. O kadar bana ait ki, Seni severken dahi sana ihtiyacım yoktur.

 Geçmişi istediğim gibi gevelerim bugünde. Sanki dünmüş gibi yaşarım bebek sahiline gittiğimiz günü. Fesleğene ellerini sürüp de poz verdiğin anı sanki biraz önce yaşamış gibiyimdir. Buna karışamazsın işte.

 Ya da şimdi senin hallerini yaşarım bir başkasında. Belki de seni ararım onun içinde buna da karışamazsın.

 Geleceğe dair hayaller kurarım seninle dalıp gidince. Senle yüzdüğümüz, yürüdüğümüz anları hayal eder, yarın gezeceğimiz yerleri düşünürüm. İş te buna da karışamazsın.

 Sevgi bende gizli bir haldir.

 Cenk Kaan ÖRNEK

****************************************

 BELİRSİZ

 Sanki belirsizde şunlar hissedilir ve yapılagelir:

 Bir anda her turlu ihtimal baska yerden kosustur sana dogru. Hepsi beni sec der gibi pazarlamaya calisirlar kendini. Bu telasta hangisi en dogru hicbir zaman bilemezsin ve hicbir zaman dogrusunu secemezsin. Sanki hemen secmen gerekir. Sanki tren bir taraftan kacip gidiyor gibi telaşlanır, telaşını gizleyemezsin.

 Gidisin parmaklarin olur, ayagin basin olur. Her birine baska anlam yukler, her isareti farkli yorumlarsin. Her zaman bir haber bekler, aslinda hep kendini yorarsin.

 Birileri bir yerlerdedir, belki de senden habersizdir, baska baska hayaldedir. Sen burda aslinda gecmisi yasarken ve yarina gecemezken ve o kisiler hayatlarina devam ederken, sen sadece kendini yediginle kalırsın.

 Hayat dışında aslında hicbir sey sonlu degildir, ne başarısızlık ne de başarı. En güzeli başlamaktır, hemen başlamaktır ve herşeye başlamaktır. Düşünmeye, çalışmaya, sevmeye, girişimlere başlamaktır en güzeli. Başladığın kadar başarılı olursun, beklediğin kadar değil.

 Başlamak için hiçbir zaman şimdikinden daha doğru bir zaman olamaz, o zaman başla, düşünmeden başla ve hemen başla…

 Cenk Kaan ÖRNEK

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 4 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın