Sözgelimi (Sunay Akın)

Sözgelimi Sözgelimi bir cenaze törenine katılır gibi yürüyorum sokaklarda ve iğneyle tutturulmuş çocukluk fotoğrafım gülümsüyor ceketimin yakasında Son dileği asılacağı ipin üstünde yürümek olan.

Çekmece (Sunay Akın)

Çekmece Büyüklerle ben yapamıyorum çocuklar da almıyor beni oyunlarına devlet dairesinde yangından kurtarılmayacak sıkışmış bir çekmece gibiyim açılamıyorum sana Kardeşiyle sokaklarda hep bir örnek.

Dağ Yolu (Sunay Akın)

Dağ Yolu benden kısadır boyun bir köy otobüsünün dağa tırmanması gibi uzanırsın dudaklarıma katılmaz oldu nicedir yolumun tozu dumanına Sunay Akın    Bu sayfada.

Beceriksiz (Sunay Akın)

Beceriksiz Kabuğunu koparmadan ne bir elmayı soyabildim ne de iyileştirebildim bir yaramı ama karşıma çıkınca kızmadım hiç elma kurduna bendim çünkü bıçağı saplayan onun.

Şemsiye (Sunay Akın)

Şemsiye tozlu bir şemsiye durur çatı katındaki odanın kuytu bir köşesinde kumaşındaki eski yağmurların hüzünlü kokusuyla anımsar mısın bilmem yağmurun bardaktan boşanırcasına yağdığı o.

Kuştüyü (Sunay Akın)

Kuştüyü Antene konan kuşun şiirler yazılı beyaz tüylerinde belli ki konaklamış demirparmaklıklı bir pencere önünde Sunay Akın    Bu sayfada yer alan Kuştüyü adlı.

Ticaret (Sunay Akın)

Ticaret Çocuk hastanesinin karşısındaki oyuncakçı gün geçtikçe artan kazancı için şükreder Tanrı’ya Yem satan ihtiyarın yıllar önce kanatlarına taş attığını bilmeden her sabah aynı.

Reklam (Sunay Akın)

Reklam Boyadılar koca duvarı rengarenk yazılarla doldurdular elinde gazoz şişesiyle bir de gülen kız resmi çizdiler ağzı bir karış açık Oysa duvarın dibinde ağlıyordu.

Gözyaşı (Sunay Akın)

Gözyaşı Ödünsüz bir sobanın yanında titreyen çocuğu görse yağmur gözyaşlarını odaya tavanarasındaki delikten usulca bırakır Sunay Akın    Bu sayfada yer alan Gözyaşı adlı.

Heykel (Sunay Akın)

Heykel Yalnızca ben bilirim diktatör heykellerine pislemek için göç ettiğini dünyadaki bütün kuşların Sunay Akın    Bu sayfada yer alan Heykel adlı şiir Sunay.

Asansör (Sunay Akın)

Asansör Telefon santralleri beni sana bağlar sevgilim nükleer santraller ölüme gökyüzünün nerede olduğunu soran bir vapur dumanına yanıt veremiyor hiç kimse Çocuğunu asma köprüde.