Röportaj Örnekleri

Havada kar değil kömür kokusu var. Zih­nime kodlanan o meşhur beyaz kaftanı yerine gri bir sis tabakasını giyinmiş şe­hir. Eksi 30’larla beni kesecek bir.

Ihlara Vadisi

1860 adet mağara-ev… 104 adet kayaya oyulmuş kilise… 16 adet manastır… Ve, peribacaları, peribacaları, peribacaları… Burası, bir Göreme değil, belki on Göreme olan yeni.

Çık Kürsüye

Kerimerz idi adı. Sokakta bağırmaktan sanıktı. Bağırmış, bir siyasî partinin şiddetle savunmasını yapmıştı. “- Doğru mu?” dedi yargıç. “-Evet, diye cevap verdi Kerimerz, burası.

Gülün Büyük Ustası

Mezopotamyalı bilge. Bilge şair; filozof şair. Kaymakam Siirtli Yahya Hikmet beyin oğlu olarak İstanbul’da doğdu. Arapçası “tek kelime Türkçe bilmeyen” babaannesinden tevarüstür. Aristokrat; sesinin.

Yeryüzü Cenneti Sapanca

Sapanca; Doğu Marmara’nın cennet köşesi. Kur’an “İçinden ırmaklar akan”[1] bir mekân olarak tanımlar cenneti. Peki dünya gözüyle nedir cennet? Yahut neresidir? İddiamız odur ki,.

Bir Yudum Çay İçin

Günlerdir Rize’nin şirin köylerinde yaptığımız konuşmalar, tanıştığım insanlar geliyor güzlerimin önüne… — Niçin bir yudum çayı ağzımızın tadı ile içemiyoruz? — Kabahat yalnız üreticisinde.

Aktıl İle İncecik

“Arzuhal eylesem deftere sığmaz Omuzdan kesilmiş kolumuz bizim.” Serdarî Seher deli esiyordu otomobilin yanına vardığımda Elbistan uyanıyordu toz duman. Toz duman ki düşman başına.

Yalın

 Yalın  Nişantaşı’ndan da Popçu Çıkar  Asıl adı Hüseyin Yalın… “Zalim” şarkısıyla on günde zirveye oturan popun yeni prensi O. Kendisi gibi yalın şarkıları ile.

Elif Şafak – Mahrem

Kelimelerin de insanlar gibi ömrü vardır Elif Şafak genç bir yazar. Bu genç yaşına rağmen, ortaya koyduğu eserlerle adından sözettiriyor. Elif Şafak’la Metis Yayınları’ndan.

Bulutsuzluk Özlemi

 Öncelikle hayırlı olsun!.. 3 yıl aradan sonra yeni bir albüm! Bu albümü diğer albümlerinizden ayıran özellikler nelerdir?  En belirgin farklılık olarak daha farklı bir.

Sandra Bullock-28 Days

Gwen’i geçmişte canlandırdığınız kadınların bir varyasyonu olarak görmek mümkün. Tamamen. Betty (28 Days’in yönetmeni Betty Thomas) onun özdeşleşebileceğiniz biri olduğunu düşündü. Ünlü insanlarla ilgili.

Julia Roberts-Notting Hill

Hugh Grant’la birlikte oynadığınız Notting Hill’i nasıl tanımlarsınız? Hayattaki tüm olasılıkları konu alan sıcak, hoş bir film. Filmde oynamayı nasıl kabul ettiniz? Daha ilk.