Bir Kenti Yaşamak

Bir kenti yaşamak ona boyun eğmektir- sözleşmesiz, anlaşmasız-, ne derse tek tek yapacaksın, düşünmeden, direnmeden. Yabancıysan ve gezgin değilsen “bir kent yeter” diyeceksin, “tek.

Yakarı

İdris peygamber, terzilerin pîri, izin ver güzel bir şiir yazayım ben de, yaşım kırkı geçti yaşlanıyorum artık, izin ver güzel bir şiir yazayım ben.

Evren Yorumcusu

Atlayarak çiz dünyayı, gerçekler söylenmeyen alanlarda kalsın, yani gerçekleri söyle, sadece onları; Bana sorarsan -ki sormasan da olur-, yüreğindedir yaşamın bütün ipuçları.

Seviyorsanız Eğer

Seviyorsanız eğer; Geç kalmayın sakın aşkınızı söylemeye telgraf çekin, telefon edin, mektup yazın… Uçaklara, trenlere tüm taşıtlara binin… Koşun, arayın, bulun, haber gönderin, birine.

Dört Duvar Arasında

Bir şeyler kapanıyordu bir yerlerde, belki bir kapı, belki bir mezar – ama çatı değildi – sanki bir yangın, tavşanların, kuşların hızından anlıyordun, ama.

Bir Ülke Olabilir Sevda

Kaç cemre düştü yüreğine şimdiye kadar, kaç unutulmuş nisan var vişne sürgünü kollarında? Dağılıyor uyku kokusu gövdenin dilim meme uçlarına dokunduğu zaman; ateşten sapı.

Pay

Ev kurmak için bir zaman tarla açmak için bir zaman sevişmek için bir zaman bakmak için bir zaman görmek için bir zaman anlamak için.

Önsöz

Bazan bir sözcük arar ozan, bekler bir anahtar sözcük, başlamak için şiire, bir görüntü bazan, bir ses, bir koku, bazan da bir şey, bir.

Gürlevik

Bir şeye benzetirim kendimi durmadan tüyleri uzamış solgun kendimi bütün kapıları açarım belki de korkumdan o incecik kelimeler içindir bu yalnızca kaybolur kurtarmasam uzay.

Gözlem

İnsan gövdesine dokunmak: sonsuzun gidişine ve gözkapaklarına belleğin sözcüklerin yerine bir boşluk koymak hiçliği görmek: mumları söndürmek karanlıkta bakışmak karanlıkta Sırat Köprüsünden geçerken Köşeyi.

Bahçivan

Rüzgara bırakma şikayet dilekçeni yakarmalarla gelmez dünya sen git onun ayağına Rüzgara bırakma şikayet dilekçeni veba sesiyle konuşuyor kahinler yasaların dünyayı kirlettiği söyleniyor yas.

Bir Tarih Yorumu

Başkaları karar veriyor senin yerine seni bildiğini tanıdığını sananlar seni değil sadece kendilerini savunanlar ama ne su içmişler seninle, ne yola gitmişler, o, diyorlar,.

Yorgun Değilim

Yorgun değilim, seni beklemekten,seni düşlemekten,geçen günlerden, yeniden başlasam da bir başka yenilgiye. Yorgun değilim, ne aşktan,ne dostluktan,ne de ölümden, geceye gözlerimi açarak bakıyorum. Yorgun.

Öte

Benden, onlara benzer olmamı beklemeyin, Ve onları yineler olmayı beklemeyin. Herkes yeniliğine varır, kendi kalırsa. Kimseden bana benzer olmayı beklemeyin.