Güzel Yazılar


Huzur

Huzur

Bir gün bir kral ama halkı tarafından sevilen bir kral, huzuru en güzel resmedecek sanatçıya büyük bir ödül vereceğini ilan eder. Yarışmaya çok sayıda sanatçı..
Güzel Yazılar7 Mart 2017
Güven

Güven

İngiltere’de yargıçların maaşı yoktur. Onun yerine ihtiyaçları oldukça kullandıkları kredisi sınırsız çek defterleri vardır. Ingiliz devleti hakimlerine o kadar güvenir. Birgün hakimin biri bir bankaya..
Güzel Yazılar7 Mart 2017
Geri Dönüş

Geri Dönüş

“Gerçek yolculuk, geri dönüştür.? Yıllar sonra bir kez daha aynı yollardan geçiyorum. Sanki hiçbir şey değişmemiş: toprak yolun her iki tarafında buğday tarlaları dalgalanıyor yine,..
Güzel Yazılar6 Mart 2017
Dostluklar

Dostluklar

Yüz yüze dostluklar vardır; Güneşle ayçiçeğinin dostluğu, böyle bir dostluktur mesela. Ayçiçeği sabahtan akşama kadar hiç ayıramaz yüzünü güneşten… Uzak dostluklar vardır; Denizlerin ortasındaki bir..
Güzel Yazılar6 Mart 2017
Dinle

Dinle

Var diyeceklerim dinlersin, bilirim. Ama ya diyemezsem, ya diyemiyorsam. Ya o etten duvarları nasıl aşarım bilmiyorsam, ya yoksa cesaretim. Ben de yoksam ya ben bir..
Güzel Yazılar3 Mart 2017
Ada

Ada

Thomas Cook, bir araştırma gezisi sırasında Atlas Okyanusu’nun ıssız bir yerinde milyonlarca kuşun havada çığlıklarla daireler çizerek uçtuğunu görür. Kulakları sağır edecek kadar yüksek sesle..
Güzel Yazılar2 Mart 2017