Senden başkası da varmış, bak başkasında da attı kalbim heyecanlı heyecanlı…Bak onu görünce de utandım,sustum,bakamadım gözlerine…Sen değilmişsin kalbimin mühürlü sahibi..Kim olduğu ne fark eder ki sen değilsin ya benim için bu önemli..Bian için,kısa bir an için, bile olsa “o” vardı yanımda; “o”nu gördüm gözümü kapadığımda..

 Ama takvim yaprakları yanlış zamanı gösteriyordu çünkü ikimizde geç kalmıştık birbirimize. O da benim gibiymiş meger;gözünü açtığında beni, kapadığında kalbindekini görüyormuş.. Dedim ya yalnış zamanda şıkıştırıldık akreple yelkovan arasına.. SAKLI GÖZYAŞLARININ ÜSTÜNE GÜLÜCÜK ÖRTÜLMEZMİŞ..KALP UNUTMAZ,HAYALLER YIKILAMAZMIŞ MEGER.. ARKANA SAKLDIGIN SEVDALARLA EVCİLİK OYNANMAZMIŞ MEGER.. GİDENE DUR DEMEK DEGİL,GİTMİŞ OLANA DÖN DEMEK KOYARMIŞ MEGER..

 Yaa sevdigim ben de tek degilmişim be alemde sen de..Bizi yanlış zamn ve mekana yazan kader yazılmışılıgın verdigi acıyı onlardan da çıkarıyormuş meger..

 Başlamadan bitti;bir rüzgar gibi esti ve geçti. Gel diyemedigim sevdaya haksızlık yapamayan yalnız ben degilmişim..Ama olsun!! Ben bişey ögrendim ki ne geç kalmışım AŞK’ a, ne de erkenmiş yeni bir başlangıca.. Benim tek yanlışım sende tutuklu kalmammış, tek hatam gözlerinde vuslatı beklemem kirpiklerinde parmaklıkları görmemmiş.. Ben sensiz de varmışım.. Gün af günü sevdigim, gün altın hızmayı çıkarma günü, duvarları yalayan dalgalara inat balık olma günü okyanuslarda..

 Seni sevdim.. Dogru! seni senden daha çok sevdim. Sana ben dört sene verdim ama olsun yine de güzeldi.. -döktügüm gözyaşlarımı başkaları döndürcek olsa da gülücüge, bu sen olmayacak olsan da güzel be sevdigim..- Önemli olan AŞKmış.. Önemli olan takvimlerde yalnızlıgı degil başkalarını görebilmekmiş.. Başkalarını hayal etmek yerine dogru yöne bakabilmeyi ögrenmekmiş hayatın en büyük gerçegi..

 Bir teşekkür borcum var o gence.. -bana bi anlık mutlulugu tattıran, kıskanılmanın tuhaf hazzını hissettiren. sahiplenmenin verdigi büyük heyecanı hediye eden kalbi de kendi gibi yakışıklı kendi gibi yakışıklı bu dev çocuga.. -Takvimin yanlış zamanda attıgı yapragıydı bizi aynı yola sürükleyen.Ama içimizde başka yolların ulaşılmamış sonları varmış,başlanmadan bitmeliymiş meger bu aşk. İmkansızlık her aşkın kaderiymiş meger..Bir anlık kaptırmaymış ruhunu tanımadıgın birine meger unutmak denilen şey.. Ama olmazmış işte!! bazı şeyler unutulmak için degil acısını her daim hatırlamak için hediye edilmiş yazımıza..Ama bir de borcum var “o”na.. Ben yapamadım,diyemedim ki sevdim ben de kalbim başka birisinde..

Bir yakamoz vaktiydii
Ona sırtımı döndügümde rastladım sana..
Denizde balık olmakken amacım
Zamana oyuncak olmuşum meger..
Akreple yelkovan yanlış zamanlara saklamışlar seni..

Gözlerin başkasını hayal ederken
Beni görmesin sakın..
Ben yalnız günlerde de güneş açmaktayım..

 

 bana kendimi tekrar hatırlatana…