Gitme

Kar yağar belki, kapanır bütün yollar. Ben susarım, sen dönemezsin sanırım; belki de gerçekten dönemezsin, kar bu, belli mi olur? En iyisi gitme! Ne.

Evet Duygusalız

“Mantıklı düşün” diyorlar. Akılcı olmamızı, “romantik” davranmamamızı istiyorlar. “Savaşa ben de karşıyım” diye başlayıp “ama” kıvırtmasıyla süren soğukkanlı konuşmalarda, bu savaşta ve paylaşım sofrasında.

Sevgiliye uzun yazılar

Öyle utangaç tebessümle durma karşımda. Ellerini de görebileceğim yere koy. Yanlış anlama bu bir tutuklama değil. Gözlerime mühürlüyorum seni sadece o kadar… Dediğim gibi.

İkimizin yerine

Senden sonra herşey ikimizin yerine artık… İkimizin yerine yaşıyorum çift kişilik hayatımızı. İkimizin yerine kullanıyorum tek yastıkla çift kişilik yatağımızı. İkimizin yerine hazırlıyorum sabah.

Sana rağmen

Hayat bazen garipliklerle doludur.Bize içinde bulunduğumuz günü unutturacak kadar garipliklerle hemde. İçimizi acıtanda o acıyı geçirecek olanda hep aynıdır…Dönüp dolaşıp hep aynı kişiye açılır.

Geç kalma

Merhaba gülen gözlü arkadaşım, dudağındaki tebessümü kaybetmemişsin daha. Ne güzel dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara tebessümler saçabilmek senin gibi. Biliyorum, üzülüyorsun donuk gözlerle.

Daha iyi anlatmak

NewYork’ta, Brooklyn Köprüsü üzerinde dilenen kör bir dilenci, birgün bir şairin dikkatini çeker. Dilencinin boynunda asılı bir tabela vardır. Şair, dilenciye günlük kazancının ne.

Anlar

Eğer yeniden başlayabilseydim hayata İkincisinde daha çok hata yapardım. Kusursuz olmaya çalışmaz. Sırt üstü yatardım. Neşeli olurdum, ilkinde olmadığı kadar, Çok az şeyi ciddiyetle.

Sevgi

Bir papatya tarlası düşün… İlkbahar ayı… Ve sen, onun yanından geçen yolda yürüyorsun… Ve o papatya tarlasinda bir papatya dikkatini çeker… Binlercesinden birisidir ama.